Facebook
Twitter Linkedin

Czy Euro będzie gonić funta? Sprawdź opinie analityków

  • Sebastian Stanowski
  • Źródło: FX City

Zakażenia rosną, wprowadzane są też kolejne obostrzenia w Europie, analitycy zaś próbują przepowiedzieć przyszłość rynku walutowego.

Czołowe szwajcarskie banki UBS oraz Credit Suisse twierdzą, że kurs funta niedługo może wzrosnąć w stosunku do euro, głównie ze względu na skuteczność brytyjskiego programu szczepień. Prowadzona polityka może wkrótce doprowadzić do stopniowego odmrażania gospodarki, a w efekcie do znacznego wzrostu gospodarczego. I to w momencie, kiedy reszta Europy staje w obliczu kolejnej fali epidemii.

Odmiennego zdania są jednak specjaliści francuskiego Credit Agricole. Wskazują oni, iż ze względu na rosnące zapotrzebowanie na drugą dawkę szczepionki, wkrótce Wielka Brytania zmierzyć się może z problemem zmniejszonej podaży leku. Odmrożone mają natomiast zostać zaległe dostawy szczepionek do krajów UE, między innymi z Indii. Zwiększona ilość produktu, wzorem sytuacji w UK sugerować może wzrost kursu europejskiej waluty.

Ponadto, uważają, że Brytyjczycy będą musieli zorganizować przyspieszenie dostaw, co w konsekwencji może odbić się na kursie szterlinga ale pozwoli utrzymać przewagę programu szczepień nad pozostałymi krajami Europy.


Uwaga! Opublikowane na stronie komentarze walutowe nie mają charakteru rekomendacji ich autora lub serwisu FX City.

Powrót
Porozmawiajmy GG Chat